Victoria Beckhams klädauktion har börjat

Kategori Spice Girls Nätet Victoria Beckham | September 18, 2021 17:19

instagram viewer

Vi föreställer oss Victoria Beckhams garderob för att vara en fantasi, ett labyrintliknande rum fyllt med miniklänningar, sextums klackar och kattögon solglasögon som inte känner något slut.

Och baserat på henne personlig klädauktion och försäljning på The Outnet, vi kan ha rätt. Beckham auktionerar ut 10 av sina mest uppskattade bitar, inklusive en Prada -klänning som bärs i "Spice World" och en kostym som bärs på alla hjärtans dag träffa David Beckham att gynna Mothers2Mothers. Auktionspriserna börjar löjligt höga och blir lägre för varje minut, vilket uppmuntrar människor att spruta på en vara som kommer att gynna välgörenheten.

Men det är inte allt. Beckham säljer också 627 - ja, sexhundra tjugosju! - andra kläder till mer måttliga priser som också kommer att gynna välgörenheten. Vilka typer av bitar, frågar du? Allt från minikjolar i frimärke till Miu Miu-plattformar till ett par Dsquared2-läderchaps. Den privata försäljningen, som kräver att shoppare loggar in på The Outnet, är som en encyklopedi från slutet av 90 -talet och tidigt 00 -tal.

Kolla in våra 10 favoritval nedan och gå till Outnet att handla mer.