Ezt igazán megfizetik a szépségmédia és a márkaépítés 2021 -ben

Kategória Fizetésfelmérés Hálózat | September 21, 2021 14:15

instagram viewer

Fotó: Jonathan Wiggs/The Boston Globe via Getty Images

Minden évben felmérést készítünk a divatipar szakembereiről megtudja, és ossza meg, mit keres náluk munkahelyeket. Idén először a szépségiparban is elmélyedünk, különös tekintettel a emberek, akik újságírással, tartalomkészítéssel, PR -vel, marketinggel és sok mással segítenek szépséget hozni a tömegekbe. Az eredmények átláthatóvá teszik, hogy a népszerű területeken dolgozók átlagosan mit csinálnak manapság.

Több mint 250 szépségápolási szakember töltötte ki névtelen kérdőívünket - egy kicsi, de befolyásos csoport tapasztalatokkal egytől több mint 20 évig olyan cégeknél, mint az Esteé Lauder, a Coty, a Condé Nast, a Bustle Digital Group, az Edelman és sok más több.

Először egy kicsit róluk: Kilencvenkét százalék nő. Több mint 50% -uk New Yorkban él, a többség Kalifornián és az Egyesült Államokon kívül oszlik meg. A legtöbben (kb. 64%) 3-10 éves tapasztalattal rendelkeznek. Körülbelül 60% -a fehérnek, 9% -a spanyol származásúnak, 12% -a ázsiai, 9% -a fekete vagy afroamerikai.

Ami azt illeti, hogy ezek a demográfiai adatok hogyan befolyásolták a fizetést, míg a férfiak nem voltak túl jól képviselve válaszadóink körében, az átlagkeresetük még mindig magasabb volt: 138 400 dollár vs. 107 770 dollár nőknek. A fehér válaszadóknak volt a legmagasabb átlagkeresetük 114 830 dollár, ezt követte az ázsiai 103 820 dollárral, majd a fekete vagy az afroamerikai 86 050 dollárral.

Feltettünk néhány kérdést is ezzel kapcsolatban hogyan befolyásolta a járvány a munkájukat. A válaszok alapján a legtöbb embernek egyáltalán nem volt negatív hatása a fizetésére, vagy csak ideiglenes csökkentéssel foglalkoztak. De azok, akik tette úgy tűnik, nehezen találtak újat. Azok a 11%, akik azt mondták, hogy elbocsátottak, 59% azt mondta, hogy még mindig munkanélküliek.

Az alábbiakban megtalálja az átlagbéreket minden olyan munkához, amelyet megkérdeztünk, és amelyekre jelentős számú választ kaptunk. Az átlagbéreket is beépítettük az egyes területeken szerzett éves tapasztalatok alapján, hogy érzékeltessük, hogyan befolyásolja ez a kompenzációt is.

Média

Munkakör szerint:
Szépségszerkesztő: 143 750 dollár
Szépségigazgató: 112 000 dollár
Senior Beauty Editor: 87 000 dollár
A szépségszerkesztő munkatársa: 67 750 dollár
Szépségszerkesztő asszisztens: 51 000 dollár
Szépségíró: 89 170 dollár

Tapasztalati szint szerint:
0-2 év: 50 800 dollár
3-6 év: 85 730 dollár
7-10 év: 90 090 dollár
11-15 év: 108 500 dollár
16-20 év: 144 000 dollár
20 év felett: 227 000 dollár

Márka tartalma

Cím szerint:
Kreatív vezető: 102 500 dollár
Szerkesztőség/tartalomkezelő: 83 200 dollár
Social Media Manager: 167 330 dollár
Szerkesztési igazgató: 137 750 dollár
Szövegíró: 78 800 dollár
Asszisztens: 25.000 dollár

0-2 év: 46 830 dollár
3-6 év: 71.500 dollár
7-10 év: 105 140 dollár
11-15 év: 142 500 dollár

Marketing/PR

Marketingmenedzser: 99 050 dollár
Számlavezető: 88 710 dollár
Nyilvánossági igazgató: 136 750 dollár
Vezető publicista: 87 580 dollár
VP - PR: 165 670 USD
VP - Marketing: 185 380 USD
Koordinátor: $ 53,290
Asszisztens: 49 330 dollár

0-2 év: 46 750 USD
3-6 év: 75 100 dollár
7-10 év: 122 790 dollár
11-15 év: 131 110 dollár
16-20 év: 204 600 dollár

Befolyásoló: $97,780

Márka alapító/cégtulajdonos: $103,190

Soha ne hagyja ki a divatipar legfrissebb híreit. Iratkozzon fel a Fashionista napi hírlevélre.